İskele Kurulum Eğitimi

İskele Kurulum Eğitimi

İş kazaları bakımından maalesef en yoğun ve en fazla can kaybına yol açan sektörlerin başında inşaat sektörü geliyor. Oysa iskele kurulum eğitimi alarak gerçekleştirilen projelerde uluslararası standartlar çerçevesinde bir kurulum söz konusu olduğu için bu kazaların önüne geçmek pekâlâ mümkündür. Üstelik yasal açıdan maddi ve manevi birçok sorumluluğun altına giren inşaat firmaları bu eğitim sayesinde yaşanabilecek olası bir kazanın sonucuna katlanmak zorunda kalmayacaktır. Dolayısıyla standartlara uygun malzemelerle bilinçli ve organize bir iskele kurulumu bu alanda faaliyet gösteren her firmanın önceliği olmalıdır diyebiliriz. Tam bu noktada profesyonellik gerektiren iskele kurulum eğitimini firmamızdan alabileceğinizi ifade etmekten gurur duyuyoruz. Uzman eğitici kadromuz tarafından verilecek bu özel eğitim sonunda sahip olacağınız sertifika gelecekteki bütün çalışmalarınız için belirleyici rol oynayacaktır.

İskele Kurulumu Profesyonellik Gerektiriyor

Kurulduktan sonra bile bir takım testlerin yapılarak şiddetli Rüzgâr veya Deprem gibi olasılıkların dikkate alındığı iskele kurulumu profesyonellik gerektiren bir çalışmadır. Maalesef her yıl birçok insanın yanlış kurulum ya da hatalı malzemeden kaynaklanan iskeleden düşmesi veya iskelenin çökmesi sonucu hayatını kaybettiği asla unutulmamalıdır. Elbette bu istenmeyen durum iskelenin kurulumundan sorumlu firmayı çok büyük maddi ve manevi tazminatların beklediğini işaret ediyor. Sonuçta can ve mal kaybına neden olan bu durumun firmalar açısından büyük bir felaket olduğunu herhalde belirtmeye gerek yok.

İnşaat İskelesi Kurulumu Eğitimimiz 6 Başlık Altında Toplanıyor

iş sağlığı ve güvenliği (İSG) çerçevesinde eğitim ve sertifika sağlayıcısı kuruluşumuza müracaat ederek inşaat iskelesi kurulumu eğitimlerimize katılabileceğinizi büyük bir mutluluk ve ifade etmek istiyoruz. Bu eğitimlerimizde firmalara;

  • İskele kurulumu bakımından zemin etüdü
  • Güvenli iskele kurulum teknikleri
  • İskele statiğini olumsuz yönde etkileyen tüm faktörler
  • İskele kurulumu için gerekli malzemeler ve bunların özellikleri
  • İskele kurulumu sonrasında yapılması gereken kontroller ve iyileştirmeler
  • İskele kurulumu sırasında alınması gereken önlemler.

  • Gibi birçok konuda teknik detaylar aktarılmaktadır. Lütfen başta iskele kurulum eğitimi olmak üzere iş sağlığı ve güvenliği (İSG) ile ortak Sağlık Güvenlik birimi (OSGB) konularında profesyonel danışmanlık hizmetleri sunan firmamızı günün her saatinde aramaktan çekinmeyiniz. Bunun yanı sıra her biri kendi alanında son derece önemli eğitimleri kapsayan diğer hizmetlerimizi web sayfamız üzerinden ayrıntılı şekilde inceleyebilirsiniz. İyi günler diliyoruz.

 

#iskeleKurulumEğitimi #iskeleKurulum #iskeleKurulumElemanıEğitimi #iskeleKurulumuNasılYapılır #iskeleKurulumuİşGüvenliği

Call Now ButtonHemen Ara