ISO 27001 Danışmanlığı İzmir

ISO 27001 Danışmanlığı İzmir

Günümüzde giderek zorlaşan veri güvenliği artık bu konuya profesyonel bir mantıkla bakılmasını gerektiriyor. Peki, bu güvenliğin bir standart olarak firmalara sağlanabildiğini biliyor musunuz? ISO 27001 danışmanlığı İzmir bölgemizde eğer bu standardı almak gibi bir düşünceniz var ise? Şu an çok doğru bir yazıyı okuduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü kuruluşumuz bu belgeyi almanız için neler yapmanız gerektiği? Noktasında sizlere danışmanlık vermektedir. Dilerseniz öncelikle ISO 27001 bilgi güvenlik sistemi neyi ifade ediyor? bu konuda sizleri aydınlatalım, daha sonra danışmanlık hizmetlerimiz ile ilgili detaylara geçelim.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Kalite standartlarının her geçen gün daha da belirgin şekilde vurgulanması, aslında toplumun üretim noktasında ki bütün sektörlerden kendileri için yararlı taleplerde bulunmasından kaynaklanıyor. Bu çerçevede geliştirilen ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi firmaların veri akışının veya fiziki ya da dijital veri akışının güvenli bir hale getirilmesini hedeflemektedir. Tabi bu alt yapının kurulumu ve verimli şekilde işleyip işlemediği test edilmek durumundadır. Dolayısıyla hazırlık sonrası başvuru şeklinde ilerleyen bir süreç söz konusudur ve firmamızdan alacağınız danışmanlık hizmetleri ISO 27001 belgesine hazırlık aşamasıdır. Her şeyden önce ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi firmanın başta risk yönetimlerini profesyonel hale getirmeye amaçlar. Dolayısıyla mevcut risklerin ortadan kaldırılması bu standardın temelini oluşturuyor demek daha doğru bir ifade olur. Tabi riskin ortaya çıkmasının ardından işlenmesi, planlaması, iş devamlılığı planları, acil durum yönetimi, görevler ve sorumluluklar ile ilgili prosedürlerin hazırlanarak uygulamaya geçilmesi gerekecektir. Ayrıca bütün bu uygulamaların kayıtlarının tutulması başka bir önemli ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.  

ISO 27001 Danışmanlık Hizmetlerimiz

Bu değerli belgeyi alarak ticaretine yön vermeyi düşünen firmaların ISO 270001 Danışmanlık hizmetlerini sağlayan firmamız öncelikle; bilgi güvenliği sistemi altyapısını kendisi hazırlayan firmalara sistem kontrolü yaparak çalışmalarına başlamaktadır. Eğer firmanızın sistem alt yapısı yok ise? Yine danışmanlık hizmetleri ile kurulum sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Lütfen konuyla ilgili olarak merak ettiklerinizi telefonlarımız üzerinden bizlerle paylaşınız. Sizleri başta ISO 27001 eğitimi olmak üzere diğer tüm çalışmalarımız hakkında bilgilendirmekten büyük mutluluk duyarız.

#ıso27001Danışmanlığıİzmir #ıso27001BilgiGüvenliğiYönetimSistemi #ıso27001Danışmanlık #ıso27001Eğitimi #ApakAkademi

Call Now ButtonHemen Ara