Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu Uyum Çalışmalarında Yaklaşımın Ne Olmalı ?

Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu Uyum Çalışmalarında Yaklaşımın Ne Olmalı ?

 

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU UYUM ÇALIŞMALARINDA YAKLAŞIMIN NE OLMALI?

Önceki yazımızda kişisel verilerin korunması kanunu uygulama döneminde eğitim ve denetimin önemini anlatmaya çalışmıştık. Bu yazımızda ise kanun uyum çalışmalarında yaklaşımın ne olması gerektiğine değineceğiz.

                Pek çok işveren bu sürecin bir kanuna uyum süreci olması nedeniyle sadece hukuki yaklaşımın yeterli olacağını düşünüyor. Yazık ki pek çok hukukçu da bu görüşü besler şekilde görüş bildiriyor. Oysa bu süreç hukuki ve teknik bir süreçtir. Soruna sadece hukuk ya da sadece teknik açıdan yaklaşmak hatalı sonuç vermektedir.

                Bir hukukçunun veri korumaya yönelik bilgi ve tecrübesi, mevcut önlemlerin değerlendirilmesi ve gereken iyileştirmeleri doğru şekilde önerebilmesi beklenemez. Aynı şekilde bilgi / işlem uzmanının da kanunun gerektirdiği hukuki yaklaşımı sergilemesi, idari tedbirleri şekillendirmesi beklenemez. Sonuç olarak her iki tarafın aynı konu üzerinde, eş zamanlı çalışması ve sürece katkıda bulunması gerekir.

                Apak Akademi, bünyesinde bulunan tecrübeli, avukat ve bilgi / işlem uzmanıyla, sürecin her aşamasında hem hukuki hem de teknik yaklaşımı, mükemmel uyumla sağlamakta, bahsi geçen yaklaşımlar için farklı kaynaklarla çalışma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

                Bir sonraki yazımızda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyum çalışmalarında Apak Akademi farkı anlatacağız.

Bu süreçte bilgi ve destek almak isterseniz bize hafta içi her gün 08:30-18:30 saatleri arasında 0232 448 40 40 ve haftanın her günü 08:30-22:00 saatleri arasında 0532 131 43 12 numaralı GSM numarasından ulaşabilirsiniz.

Yeniden görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

 

Call Now ButtonHemen Ara