Koçluk Eğitimi

Koçluk Eğitimi

Günümüzün modern toplumu artık her alanda artık profesyonel uygulamalar ile kendisine hizmet edilmesini istiyor. Dolayısıyla kendi konseptinde başarılı olmanın yollarını arayan bireylerin koçluk eğitimi almış kişiler tarafından yönlendirilmesi bugün için yaptığı işte başarılı olmanın yegâne yollarından biri diyebiliriz. Ülkemizde oldukça yeni sayılan bu mesleği dilerseniz öncelikle Koçluk kavramı nedir? Üzerinden tanıtmaya çalışalım. Sözgelimi herhangi bir iş kolunda halen çalışıyorsunuz veya henüz yolun başındasınız, statünüz ister yöneticiye olsun, ister çalışan bilinçli bir yönlendirmeye her zaman ihtiyaç duyabilirsiniz. Aslında kendinizi tanımanızın bir yöntemi olan koçluk kavramı var olan enerjinizi açığa çıkarıp bir bakıma kendinizi keşfetmenin yollarını öğretiyor diyebiliriz.

Kaç Çeşit Koçluk Vardır?

Koçluk kavramı, normal şartlarda çok çeşitli kategorilerde tanımlanabilmektedir; Kariyer koçluğu, Öğrenci koçluğu, Sağlıklı Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçluğu, İletişim Koçluğu bu kategorilerde ilk akla gelenlerden sadece birkaç tanesini oluşturuyor. Dolayısıyla kaç çeşit koçluk vardır? Sorusu aslında genel olarak alınacak bir eğitim sonrasında ortaya çıkan branşlaşma olarak tanımlanabilir. Burada temel hedef alınacak eğitim sonrasında çalışmanın prensibinin anlaşılmasıdır. Biz buna “temel seviyede koçluk eğitimi” diyoruz. Dolayısıyla temel seviyede koçluk eğitimi alan herkes daha sonra ilgi alanına veya başarılı olacağını düşündüğü istikamete yönelik olarak kendisini geliştirebilir. Bu noktada kısa bir hatırlatmada bulunalım; firmamızdan alacağınız koçluk eğitimi sonrasında gerekli yetkinliği kazanarak bu mesleğe adım atabilirsiniz. Çünkü firmamız kişisel gelişim çerçevesinde pek çok alanda eğitimler ve bu eğitimler sonrasında sertifika vermeye yetkili bir kuruluştur.

Koçluk Eğitimi Ne Kadar Sürüyor?

Sizlere sağlamış olduğumuz eğitim sürecinde; olayları birçok farklı açıdan değerlendirme yeteneği, bireyin kendisini tanıması ve nasıl geliştireceği hakkında yönlendirmeler, değişimin getirdiği yenilikleri en verimli şekilde kullanabilme, etkili iletişim yöntemleri ve ikna kabiliyetinin arttırılmasına yönelik bir program uyguluyoruz. Koçluk eğitimi ne kadar sürüyor? Sorusuna gelince; toplam eğitim süresi 2 gün (12 saat) şeklinde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla çok yoğun bir zaman ayırmanıza gerek kalmadan eğitiminizi tamamlayıp sertifika alabiliyorsunuz. Teorik ve pratikten oluşan bu eğitimi profesyonel eğitimci kadromuzdan alarak geleceğe yönelik çok iyi bir yatırım yaptığınızı anti parantez belirtmekten büyük kıvanç duyuyoruz. Lütfen koçluk eğitimi hakkında bilmek istediklerinizi bizimle paylaşınız. Sizleri bu popüler meslek ile tanıştırmaktan bizlerde onur duyacağız.

Call Now ButtonHemen Ara