ISO  45001 nedir

ISO 45001 nedir

Her yıl milyonlarca insanın yaşamını yitirdiği iş kazaları ve meslek hastalıkları bu anlamda tedbirlerin alınmasını zorunlu kılıyor. işte bu tedbirler çerçevesinde geliştirilen ISO 45001 nedir? Hangi kriterleri getiriyor? Dilerseniz hep birlikte inceleyelim. İlk etapta daha önce OHSAS 18001 standartları ile belli bir çerçeveye oturtulan standartlar disiplinin ISO 45001 ile diğer kalite standartlarında bir entegrasyona gidildiğini söyleyebiliriz. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için dilerseniz biraz daha detaylandıralım. Aslında iş sağlığı ve güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesini hedefleyen bu standart diğer standartları da içerisine alan ve biraz daha geliştirilerek modern çağın gerekliliklerine uygun hale getirilmiş bir versiyonudur. Tüm dünyada kabul edilen bu kavram amaç ve kapsam bakımından değerlendirildiğinde iş sağlığı ve güvenliğini kontrol mekanizmalarını kavuşturan çalışma koşullarının olabildiği en insani şekli ile düzenlenmesini ve gerek iş kazaları, gerekse mesleki hastalıkların önlenerek her yıl milyonlarca insanın ölümüne neden olan bu üzücü duruma bir son vermeyi hedeflemektedir

ISO 45001 Belgesi İle Marka Değeriniz Üst Seviyelere Taşınıyor

başta büyük ölçekli kuruluşlar olmak üzere küçük ve orta ölçekli işletmeler, kamu kurum ve kuruluşları ile kar amacı gütmeyen kuruluşların yanı sıra  sivil toplum kuruluşlarında alabileceği İSO 45001 ile konumladığınız hedefte bir marka değeri olabilirsiniz. dolayısıyla mevcut markanızı ve kurumsal itibarınızı en üst seviyelere taşıyacak ISO 45001 belgesi uluslararası arenada prestij kazanmanızı sağlıyor. Çalışma prensibini iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi (İSG) içerisinde belirleyen ve belli bir disiplinin söz konusu olduğu bu standartta yasal prosedüre uygunluk ile çalışanların yaşamlarını korumaya yönelik tedbirler öncelikli olarak ele alınmaktadır.

Her Yıl 2,5 Milyon Çalışan Hayatını Kurtarabilirsiniz

İstatistiklere göre maalesef her yıl 2,5 milyon çalışanın işyerlerinde hayatını kaybediyor ve milyonlarcası geri dönülemez şekilde sakat kalıyor. Bunun yanı sıra iş kazaları ve meslek hastalıkları sonucu ortaya çıkan büyük maddi ve manevi tazminatların önüne geçmek ve insani bakımdan işletmelerin görev ve sorumluluklarını yerine getirmesini şart koşan ISO 45001 kriterlerini uygulayarak sizlerde çalışanlarınızın hayatını koruyabilirsiniz. Lütfen bu önemli ve prestijli standart için başvuru öncesinde sizlere danışmanlık hizmetleri veren kuruluşumuzdan bilgi talep ediniz. Bizlere web sayfamızda bulunan telefon numaraları veya e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. İyi günler diliyoruz.

#İSO45001Nedir #OHSAS 18001 #iSO45001Belgesi #apakAkademiHizmetleri #İzmirApakAkademi #apakAkademi

Call Now ButtonHemen Ara