İskele Kurulumu Nedir?

İskele Kurulumu Nedir?

Ekonomik anlamda ülkemizin lokomotifi sayılan inşaat sektörü bugün için vazgeçilmezimiz diyebiliriz. Elbette bu sektörün ana temasını çalışmanın başlangıcı sayılan iskele kurulumu oluşturuyor. Peki, iskele kurulumu nedir, standartlara uygun şekilde nasıl bir yol izlenmelidir? Gibi sorular sektörün dikkat etmesi gereken konularında başında geliyor. Öncelikle iş kazalarında inşaat sektörünün liste başında olduğunu üzülerek belirtelim. Bu kazaların maalesef bir bölümünün iskeleden düşme olayları kısmen de iskelenin çökmesi neticesinde gerçekleşmiş olması hayati öneme sahip bu çalışmanın asla ihmal edilebilecek bir tarafı olmadığını gösteriyor. Yaşanan bu kazalarda genellikle yaşam kaybı riskinin çok yüksek olduğu da asla unutulmamalıdır. Tonlarca metalin birleştirilerek bir araya getirildiği bu yapıların kurulumu profesyonel eğitimi gerektirir.

İskele Kurulum Sertifikası Veriyoruz

Ülkemizde 6331 sayılı yasaya bağlı olarak 2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğe göre işveren bakım&onarım ve her türlü yeni yapı için kullanılan iskele kurulumuna belirli kriterler getirmiştir. Genel hatlarıyla yaşanabilecek bütün olumsuzlukların sorumlusu olarak işveren üzerinde yoğunlaşıldığı yasa ve yönetmeliğe uymamanın maddi ve manevi yükümlülüğünü tabi ki yüklenici firmaların dikkate alması gerekecektir. Ancak bütün bu risklerin yaşanmasına gerek kalmadan iskele kurulum sertifikası edinerek yasanın gerekliliklerinin yerine getirilmesini sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, diğer birçok sektörde olduğu gibi sağladığı eğitim desteği ile kuruluşumuzdan iskele kurulum sertifikası alabilir ve bu hayati konuda hata yapma şansınızı minimuma indirebilirsiniz.

İskele Kurulum Eğitimi Çerçevesindeki Hizmetlerimiz

Elbette bu sertifikayı almak için illa bir firma çatısı altında çalışıyor olmanıza gerek yok ve bireysel olarak da pekâlâ iskele kurulum eğitimi alabilirsiniz.  Peki, eğitim çerçevesinde nasıl bir prosedür izliyoruz? Hemen bu konu hakkında da sizlere kısaca bilgilendirelim. Teorik ve pratik eğitim olmak üzere iki aşamalı programımız toplamda 18 saat ve 3 gün olarak verilmektedir. Profesyonel eğitmenlerin slayt sunumu ile gerçekleşen bu eğitimlerde adaylarla karşılıklı soru cevaplar, güvenli iskele kurulumunun nasıl yapılması ve hangi malzemelerden oluşması gerektiği, kurulum esnasında ve sonrasında yapılacak denetim ve kontrollerin neler olduğu? Gibi iskele kurulumu hakkında hayati bilgiler aktarılmaktadır. Lütfen web sayfamızda bulunan telefon numaralarımızı hiç çekinmeden arayınız. Sizlere bu hassas konuda uzman desteği sağlamaktan büyük mutluluk duyarız.

#iskeleKurulumuNedir  #iskeleKurulumSertifikası  #iskeleKurulumEğitimi  #iskeleKurulumu

Call Now ButtonHemen Ara